Koniec zniżki OC z kartą PZM w PZU, Compensa wkracza na rynek

Dnia 18.12 na stronie PZM pojawił się niezbyt miły wpis:
“Z przykrością informujemy, że zgodnie z decyzją PZU z dnia 14.12.2018r., od dnia 19.12.2018r., ulegają zmianie zasady przyznawania zniżki na ubezpieczenie OC dla pojazdów „Zabytkowych”.

Zgodnie z tymi zasadami zniżka ma zastosowanie:
„Wyłącznie przy zawieraniu nowych i wznowionych umów ubezpieczenia, o których mowa w ust.1,
jeżeli pojazd posiada, tzw. „żółte tablice” rejestracyjne (z pięcioma znakami) oraz spełniony jest przynajmni
ej jeden z następujących warunków:
1) jest pojazdem zabytkowym w rozumieniu przepisów ustawy Prawo o ruchu drogowym – czyli pojazdem, który na podstawie odrębnych przepisów został wpisany do rejestru zabytków lub znajduje się w wojewódzkiej ewidencji zabytków, a także pojazdem wpisanym do inwentarza muzealiów, zgodnie z odrębnymi przepisami;
2) jest pojazdem mającym co najmniej 25 lat i uznany jest przez uprawnionego rzeczoznawcę samochodowego za pojazd unikatowy lub mający szczególne znaczenie dla udokumentowania historii motoryzacji.”
W celu uzyskania szczegółowych informacji bardzo prosimy o kontakt z Waszym agentem PZU. Mając na uwadze to, że wielu członków PZM, nie posiadających samochodów określonych wyżej, a starszych niż 25 lat korzystała dotychczas z tej zniżki, będziemy proponować PZU przywrócenie dotychczas obowiązujących zasad. Informacje potwierdzone przez przedstawiciela ubezpieczeń PZU – dzisiaj dostali nowe warunki.”
Źródło: www.pzm.pl


Od teraz zniżka 70% będzie przysługiwać pojazdom zarejestrowanym jako zabytek lub unikat. W przypadku pojazdu starszego niż 25 lat bez wpisu jako unikat i nie posiadającej “żółtej tablicy” nie przysługuje zniżka…

Następnego dnia pojawiły się kolejne informacje na stronie PZM:
„Oferta wznowieniowa uwzględniająca zniżkę jest wiążąca i nie należy weryfikować statusu pojazdu zabytkowego.”

Oznacza to, że pojazdy mające już wykupione OC ze zniżką będą mogły kontynuować ubezpieczenie bez żadnej weryfikacji na dotychczasowych warunkach. Byleby mieć ciągłość. Jest to całkiem niezła opcja i na pewno wielu osobom pomoże.  Problemem są nowe ubezpieczenia.

PZM i Automobilklub Polski nadal pracują nad tym, aby w przyszłym roku zniżka na poprzednich zasadach istniała. O postępach będziemy informować.”
Źródło:PZM

Od dnia 18 grudnia nie ma możliwości wykupienia ubezpieczenia OC w przypadku nowych ubezpieczeń. Natomiast w przypadku wznowienia ubezpieczenia nadal przez rok istnieje możliwość wykupienia OC ze zniżką z ważną kartą PZM.
Na szczęście konkurencja nie śpi:)

Compensa poinformowała o zamiarze wprowadzenia zniżki 70% na pojazdy starsze, niż 30 lat. Zniżka ma obowiązywać od marca 2019 roku. Niestety, Compensa nic nie wspomina o jednośladach, jednak jeśli zniżki zostaną wprowadzone – jest to dla fanów starszej motoryzacji ogromna zaleta – nie trzeba wówczas co roku płacić za wyrobienie karty członkowskiej PZM, aby otrzymać zniżkę w Compnensie – przeciętny posiadacz 30 letniego pojazdu zyska około 100 zł rocznie na decyzji PZU:)
Natomiast PZM strzeliło sobie w stopę – spora część z 40 000 posiadaczy kart PZM przejdzie do konkurencji, przez co zmniejszą się zyski z kart członkowskich.  Ma to też swoją zaletę – znikną 30 letnie pojazdy w stanie agonalnym służące tylko do zabawy, gdzie jedynym kryterium wartości takiego pojazdu jest możliwość załapania się na zniżkę z kartą PZM. Tylnonapędowe, zmęczone życiem i wiecznym katowaniem samochody kończące zazwyczaj życie na słupie w zimie nie mają już możliwości posiadania zniżki, co mnie osobiście cieszy. Znikną z dróg wszystkie jeżdżące trumny eksploatowane tylko ze względu na śmiesznie niskie OC….

Pozostaje nam czekać do marca na informacje od Compensy…
Dnia 4 stycznia PZM zamieściło dosyć istotne informacje:

“Miło nam poinformować, że nasze poszukiwania nowego partnera ubezpieczeniowego przyniosły pozytywny skutek.
Naszym nowym partnerem została firma Compensa, która wprowadziła specjalne składki OC dla samochodów i motocykli użytkowanych ponad 25 lat (zgodnie z datą pierwszej rejestracji).
W zależności od modelu i wieku auta, właściciele takich pojazdów mogą uzyskać nawet do 70% zniżki,  dzięki czemu stawki za OC są często zbliżone do poprzedniej oferty PZU.
Dodatkowo na podstawie uzyskanego przez PZM porozumienia, specjalnie dla Członków PZM,  Compensa przygotowała dedykowaną promocję – jeszcze DODATKOWE 15% ZNIŻKI!!
Zniżka ta obowiązuje wyłącznie z aktualną kartą członkowską PZM!!

ZASADY UDZIELANIA ZNIŻKI SĄ PROSTE:
– zniżka obejmuje youngtimery i oldtimery
– dotyczy pojazdów osobowych i motocykli powyżej 25 roku eksploatacji (zgodnie z datą pierwszej rejestracji)
– nie ma znaczenia, czy pojazd posiada „żółte” czy „białe” tablice rejestracyjne
– w celu zawarcia polisy należy posiadać aktywną kartę członkowską PZM
– zniżka dla członków PZM ma zastosowanie bez względu na wiek właściciela pojazdu
– promocja wchodzi w życie 7 stycznia 2019″
Źródło: PZM

Zmienił się ubezpieczyciel, zniżki pozostały. Wiele krzyku o nic….

Skrobnij coś :)