Wesołe życie studenta:)

Z dniem 22 lutego otrzymałem status studenta Politechniki Poznańskiej. Wydział Maszyn Roboczych i Transportu na kierunku Mechanika i Budowa Maszyn na poziomie II stopnia oferuje bardzo ciekawą specjalizację – Silniki Spalinowe. Jak się łatwo domyślić – specjalizacja ta w całości jest poświęcona silnikom spalinowym.

Źródło: Internet
Źródło: Internet

Z wykładów o wdzięcznych nazwach “Cieplne Procesy Silników”, “Silniki Spalinowe” czy “Łożyska silników tłokowych”  wiedzę można czerpać garściami – od podstaw zjawisk występowanie progów w cylindrach aż po projektowanie pod dane warunki silników spalinowych. Wszystkich zainteresowanych mechaniką z czystym sumieniem mogę polecić Politechnikę Poznańską.

Oczywiście nie ma róży bez kolców. Aby na specjalizacji Silniki spalinowe się “utrzymać” trzeba znać dokładnie matematykę na poziomie co najmniej mistrzowskim. Jest to też główna sprawka mojej zerowej aktywności na stronie. Aby nadrobić pewne zaległości czeka mnie mnóstwo pracy.

Jak przewidywałem – swoje motocykle ujrzę dopiero po sesji. Póki co musi mi wystarczyć ich namiastka w postaci zdjęć i filmów na dysku twardym. Na żadne rozpoczęcie sezonu nie pojadę, nad czym ubolewam…

Skrobnij coś :)